Choď na obsah Choď na menu

O nás

 

Tvoríme tradíciu a históriu konského športu v meste Vranov nad Topľou. Od roku 2000 pracujeme s koňmi a odvtedy sme začali učiť hlavne deti jazdiť na koňoch. Od neoficiálneho jazdenia, sme prešli k poloprofesionálnym krúžkom pre CVČ, ktoré sme chceli vylepšiť. Zo zodpovednosti k mladým jazdcom Ing. Oľga Borošová v roku 2001 úspešne absolvovala kurz Učiteľa jazdy na koni, zastrešeného Slovenskou jazdeckou federáciou. Jazdecký šport si vyžaduje disciplínu a elimináciu rizika práce v kombinácii deti – kone. Preto aj vďaka tomuto kurzu sme posunuli naše pravidlá na vyššiu úroveň a v najvyššej možnej miere zabezpečujeme bezpečnosť jazdcov a koní. Prvých 8 rokov sme sídlili v areáli na Hrunku, kde sa nám podarilo viesť jazdecký krúžok a taktiež vychovať niekoľko dobrých skokových koní. V tomto období 6 mladých dievčať (chlapci bohužiaľ strácajú záujem o tento šport) absolvovali skúšky jazdy na koni a získali licenciu jazdcov na koni. Pomaly sa do rekreačného jazdenia dostávali ambície absolvovať parkúrové preteky a tak sme začali navštevovať parkúrové preteky na Východnom Slovensku. Nebolo ich veľa ale o to viac nás tešilo, že naše kone sa umiestňovali na popredných miestach a to prinášalo jazdcom a koňom radosť. V roku 2008 sme založili oficiálny Jazdecký klub Grandessa, ktorý má svoje pôsobisko vo Vranove nad Topľou v areáli bývelého výrobného družstva „Lopaty“ na ulici Boženy Němcovej.
V roku 2011 sme v klube privítali po dlhej dobe chlapskú ruku, mladého chalana Roba, ktorý chodil pomáhať, aby bol skoňmi a naučil sa jazdiť. Neskôr odišiel študovať chov koní do Nitry a popri škole pracoval s koňmi vo viacerých JK. V roku 2016 úspešne spravil všetky potrebné licencia a certifikáty, na vykonávanie trénerskej činnosti a začiatkom februára 2017 sa stal správcom nášho areálu a jazdeckého klubu. Veríme že jeho prítomnosť prinesie veľa pozitívnych zmien a bude prínosom pre našu firmu.
Sme klubom, ktorý sa zaoberá rekreačným jazdením, hlavne jazdeckou školou pre začínajúce deti a mládež a taktiež parkúrovým skákaním. Naše kone vedieme ku komunikácii s človekom v totálnej psychickej pohode. Kone sú zvyknuté pracovať s deťmi a nemajú problém komunikovať medzi sebou a s iným zvieratami. Našou ambíciou je vytvoriť v meste Vranov nad Topľou jazdecký klub, ktorý vytvorí zázemie pre deti a rodiny, kde sa budú cítiť dobre a kde sa naučia spolužitiu so zvieratami. Po dostavbe nových stajní ponúkame aj ustajnenie pre koňa, ktorého ste možno chceli kúpiť, ale nemali ste si ho kde ustajniť. Sme tu pre Vás. 
Ak máte záujem o jazdu na koni, alebo len byť súčasťou života s koňmi a chcete si oddýchnuť od každodenného života, ozvite sa nám. Alebo ak sa chcete len informovať, alebo máte na nás otázky, kľudne sa nám ozvite, alebo nás príďte navštíviť. Budeme veľmi radi.
Team JK Grandessa